Åbningstider

I vores 2.300 M2 store showroom 7 km syd for Silkeborg, er der er rig mulighed for at sammenligne de forskellige modeller og få en god bådsnak.

I vores udstyrsafdeling er der ligeledes kompetent rådgivning at finde, samt dele til enhver båd.

Åbningstider i vores showroom:

Mandag – Fredag: 08.00 – 16.00

Lørdag: Efter aftale frem til 4. marts, hvor vi igen har åbent om lørdagen. 

Kontakt

Telefon: 87206008 eller e-mail: mail@risbjerg.dk

Job hos Risbjerg

Vi søger hele tiden at have den stærkest mulige besætning. Derfor er vi altid interesserede i uopfordrede ansøgninger. De kan sendes til mailadressen nedenfor.

Ledige stillinger

Vi har i øjeblikket ingen ledige stillinger. 

Kontakt

For mere information kan du ringe til Jakob Sørensen på 28587255 eller sende en mail til jakob@risbjerg.dk

Vores medarbejdere

Mød besætningen

Ole Risbjerg

Salg
ole@risbjerg.dk

Jakob Sørensen

Salg
jakob@risbjerg.dk

Søren Buch-Larsen

Salg
buch@risbjerg.dk

Henrik Korsdal

Salg, butik & reservedele
henrik@risbjerg.dk

Bjarne Lund

Butik og reservedele
butik@risbjerg.dk

Michael Schulze

Værkfører
michael@risbjerg.dk

Kenneth Holdgaard

Mekaniker

Flemming Rye

Mekaniker

Hans Peter Petersen

Mekaniker/Levering
hans@risbjerg.dk

Niels Risbjerg

Mirakelmager og logistik
niels@risbjerg.dk

Lotte Risbjerg

Bogholderi
lotte@risbjerg.dk

Dorthe Volert

Bogholderi
faktura@risbjerg.dk